sâmbătă, 5 mai 2012

Rezultate identice în etapa a doua a turneului final de la arena de popice CFR Iaşi

Sub arbitrajul lui Marian Constantin (Braşov) şi Gheorghe Zăgreanu (Iaşi), turneul final de popice pentru echipele de senioare a continuat astăzi la arena CFR Iaşi cu partidele rundei cu nr. 2, acolo unde favorile s-au impus pe linie. Dacă în prima zi a turneului final, ambele meciuri programate s-au terminat cu acelaşi scor de 4-4, sâmbătă ambele partide s-au încheiat cu 6-2 pentru cele mai bune formaţii ale Diviziei Naţionale în acest moment, cele din Târgu Mureş şi Ploieşti. S-au consemnat următoarele rezultate:
- Gaz Metan Mediaş - Electromureş Romgaz Tg. Mureş 2-6 la puncte de meci (3083 p.d. - 3340 p.d.; 7,5-16,5 la puncte de set / manşe câştigate)Au evoluat echipele:
- Gaz Metan Mediaş:
1. Sîngerean Marinela - 510 p.d. (2 manşe; 1 punct)
4. Baciu Doina - 564 p.d. (2; 1)
5. Ban Iulia Adela & Suciu Alina - 531 p.d. (2,5; 1)
6. Ifrim Aneta & Cucută Raluca - 525 p.d. (2; 0)
Rezerve:
7. Suciu Alina
8. Cucută Raluca
Antrenor: Şandor Sereş.
- Rapid Bucureşti - Conpet Petrolul Ploieşti 2-6 la puncte de meci (2987 p.d. - 3307 p.d.; 7-17 la puncte de set / manşe câştigate)Au evoluat echipele:
- Rapid Bucureşti:
1. Angelescu Carmen - 515 p.d. (1 manşă; 0 puncte)
2. Badea Elisabeta - 517 p.d. (3; 1)
3. Dobre Luminiţa - 489 p.d. (1; 0)
4. Darie Oana - 559 p.d. (2; 1)
5. Sfîrlează Eliza & Grosu Anişoara - 414 p.d. (0; 0)
Antrenor: Luminiţa Dogaru.
După primele două runde ale turneului final de la Iaşi, clasamentul se prezintă astfel:
1. Electro Romgaz Tg. Mureş - 5 pct (10-6)
2. Conpet Petrolul Ploieşti - 4,5 pct (10-6)
3. Gaz Metan Mediaş - 2 pct (6-10)
4. Rapid Bucureşti - 1,5 pct (6-10)
Duminică, pe 6 mai, în ultima zi a competiţiei feminine de popice de la arena CFR Iaşi sunt programate partidele:
- ora 8.30: Electro Romgaz Tg. Mureş - Rapid Bucureşti
- ora 12.00: Conpet Petrolul Ploieşti - Gaz Metan Mediaş
- ora 15.15: Festivitatea de premiere.
La fel ca şi la festivitatea de deschidere a competiţiei, Clubul Sportiv CFR Iaşi va acorda duminică, la festivitatea de premiere, câteva diplome de excelenţă, pe plan individual.