luni, 7 decembrie 2015

CFR Cluj a promovat în sferturile de finală ale Ligii Campionilor la popice

Optimile de finală ale Ligii Campionilor la popice a programat sâmbătă partidele din manşa a doua. În deplasare, CFR Cluj s-a impus în faţa echipei KK Makpetrol Skopje (Macedonia) cu scorul de 6 - 2 la puncte de echipă (12,5 - 11,5 la puncte de set / manşe cîştigate / 3523 p.d. - 3435 p.d.) şi a reuşit calificarea în sferturi, după ce a învins cu 7-1 şi în meciul din tur, de la Hunedoara.
Pentru vicecampioana României la popice au punctat: Mănel Manea - 595 p.d. (2 manşe; 1 punct), Ioan Figlea - 604 p.d. (2; 1), Vlad Sabău - 561 p.d. (2; 1), Paul Rohotin - 593 p.d. (2; 0), Petruţ Mihălcioiu - 558 p.d. (1,5; 0), Robert Merza - 612 p.d. (3; 1).
Celelalte rezultate din retur au fost:
BSV Voith St. Pölten AUT - SKV Rot-Weiss Zerbst 1999  GER 3-5, Racing Club Strasbourg FRA - KK Beograd SRB 1-7, KK Neumarkt Imperial-Life  ITA - KK ZP Sport a.s. Podbrezova SVK 0-8, KK Triglav Kranj  SLO - KK Zapresic CRO 3-5, KC Schwabsberg GER - Szegedi TE HUN 2-6, SKK Rokycany CZE - SKC Victoria 1947 Bamberg GER 5-3,
Repcelaki SE HUN - KK Konstruktor Maribor SLO 6-2.
În sferturile de finală (30 ianuarie - turul şi 20 februarie 2016 - returul) sunt programate partidele: