joi, 10 septembrie 2015

În Cupa Ligii-Adeplast la fotbal: CSMS Iaşi pierde pe teren propriu şi ratează calificarea în sferturile de finală!

Sursa foto: Digi Sport

Formaţia CFR Cluj s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Ligii Adeplast, după ce a învins, miercuri, în deplasare, cu scorul de 1-0 (1-0), echipa CSMS Iaşi, în optimile competiţiei.
Singurul gol al partidei din Dealul Copoului a fost reuşit de Cristian Lopez în minutul 44, din interiorul careului, cu un şut la colţul lung.
Au evoluat echipele:
- CSMS Iaşi: Caparco - Voicu, Frăsinescu, Mihalache, Bădic (Şt. Grigorie '62) - Creţu, Viveiros (Piccioni '86), Mitic, Enescu - Golubovic, L.Ganea (Boiciuc '62). Antrenor: Nicolo Napoli.
- CFR Cluj: Marc - Coelho, L.Goian, Larie, Camora - Vitor Bruno (Vereş '90+3), Petrucci, Nouvier (Beleck '71), Negruţ (Voiculeţ '75) - Nascimento, Cristian Lopez. Antrenor: Francisc Dican.
- Cartonaşe galbene: Frăsinescu '31 / Vitor Bruno '79.
La meci au asistat circa 800 de spectatori.
Celelalte rezultate de miercuri au fost: Concordia Chiajna - FC Botoşani 3-0 (Au marcat: Cristescu '1, Răducanu '80, Purece '90+2) şi ACS Poli Timişoara - Petrolul Ploieşti 1-0 (Elek '68).
Joi sunt programate partidele, toate în direct pe Digi Sport 1, Dolce Sport şi Look Plus:
- Ora 16.30: FC Voluntari - Astra Giurgiu
- Ora 19.00: FC Viitorul Ovidiu - CS Universitatea Craiova
- Ora 21.45: Pandurii Târgu Jiu - Dinamo Bucureşti
Meciurile se dispută într-o singură manşă, eliminatorie. FC Steaua Bucureşti şi ASA Târgu Mureş sunt calificate direct în sferturile de finală ale Cupei Ligii-Adeplast la fotbal.
În campionatul Ligii I de fotbal, în etapa a 10-a, duminică, 13 septembrie, de la ora 16.00 este programată partida CSU Craiova-CSMS Iaşi, în direct pe Digi Sport 1, Dolce Sport 1 şi Look TV. (Surse: Mediafax şi Prosport)