sâmbătă, 16 iulie 2016

La Praga, România joacă pentru medalii la CE minifotbal - U21

În perioada 15-17 iulie 2016, la Praga (Cehia) se desfăşoară Campionatul European de minifotbal pentru tineret (U 21), printre cele nouă participante fiind şi naţionala României.
5. Italia           3          0          0          3          2-29     0
Celelalte meciuri de sâmbătă sunt: Cehia - Germania şi Slovenia - Italia.
4. Bulgaria      3          0          0          3          3-17     0
Lotul echipei României la această primă ediţie a CE mini-fotbal U21 este alcătuit din jucătorii: Cătălin-Ionel Anghel (a marcat 2 goluri), George-Ioan Antofie, Rareş-Nicola Bîrză, Saron Ionuţ Chirică (3 goluri), Cătălin-Adrian Cucuet, Alexandru-Mihai Ion, Ioan-Adrian Lăcătuş (1 gol), Andrei-Gabriel Şumălan (3 gol), Iulian-Marian Năpîrlică (1 gol), Dragan-Robert Paulevici (2 goluri), Ciprian-Emanuel Pavel (3 goluri), Petrică Toader, Florin Ursuleasa (1 gol, de la echipa studenţească T7-T8 Iaşi), Roberto-Mario Voin.
Staff-ul tehnic al României este alcătuit din Attila Takacs (manager), Dan-Ştefan Cojocaru (din Iaşi, director sportiv), Dan Grigorean (antrenor), Miroslav-Cosmin Nicolin şi Victor Chiriazic (antrenori secunzi), Florin Trofin (din Iaşi, preparator fizic).
Duminică se vor juca cele două semifinale şi finalele pentru podium, începând cu ora locală 9.00, dar 10.00 în România.
În semifinale sunt programate partidele: Cehia - Slovacia şi România - Ungaria / Germania. Partidele se dispută pe durata a 2 reprize a câte 30 minute fiecare.