sâmbătă, 31 ianuarie 2015

Remiză în al doilea meci amical în Antalya în contul CSMS Iaşi

Sursa foto: CSMS Iaşi

Sâmbătă, pe 31 ianuarie 2015, CSMS Iași a încheiat la egalitate, 1-1 (1-0), meciul de pregătire disputat în Antalya, contra uzbecilor de la FC Bunyodkor. Golul ieşenilor a fost înscris de Ciucur, în min. 25, uzbecii egalând după pauză, în min. 77.
În prima repriză, CSMS Iaşi a evoluat în următoarea formaţie: Grahovac - Voicu, Ciucă, Mihalache, Țigănașu - Ciucur, Olah, Crețu, Bole - Boiciuc, Onduku.
După pauză, antrenorul italian Nicolo Napoli a utilizat pentru formaţia din Copou următorul „11”: Caparco - Mitic, Fl. Plămadă, Markovic, Bădic - Bosoi, Braga, Enescu, Coșereanu - Boiciuc (înlocuit cu Chelaru), Crengăniș.
Următorul meci amical n Antalya pentru CSMS Iași va avea loc marți, 3 februarie, împotriva polonezilor de la Ruch Chorzow.
*** Acest articol are numărul 2.800 în istoria publicaţiei SPORT FAN CLUB, revistă online vizionată de peste 95.000 cititori. Dar avem peste 600.000 de cititori pe Google+ şi alte câteva mii pe Facebook. Mulţumim !