luni, 19 august 2013

CSMS Iaşi se impune în Republica Moldova

În această seară, în deplasare, CSMS Iaşi a învins pe FC Costuleni (Rep. Moldova) cu scorul de 2 - 0 (2 - 0), într-un nou meci amical de fotbal care pregăteşte viitorul sezon competiţional.
Golurile partidei de la Chişinău au fost reuşite de Dobre, în minutul 2 şi Cioranu, în minutul 11.
CSMS Iaşi a utilizat următoarea echipă: Bălan – Voicu, Creţu, Cioranu, Vladu – Petrescu, Olah, Mihalache, Bădic – Ionescu, Dobre. Au mai jucat Floroiu, Visa, Bădescu, Herghelegiu, Novac, Onofraş, Miron, Călugaru, Ţigănaşu, Alex Marin.
Miercuri, tot în Republica Moldova, CSMS Iaşi va întâlni echipa FC Tiraspol, într-o nouă partidă amicală.

* Concordia Chiajna, victorie clară la Cluj

În etapa a V-a din Liga I de fotbal, luni seara s-a disputat partida Universitatea Cluj – Concordia Chiajna 0-3 (0-1). Golurile oaspeţilor au fost reuşite de Alin Zaharia (min. 16), Marian Neagu (min. 64) şi Gomo Onduku (min. 86). La ora 21.30, în direct pe Digi Sport, a debutat ultima partidă a rundei, FC Vaslui - Săgeata Năvodari (0-0 în min. 6). Celelalte rezultate ale etapei au fost: Oţelul - FC Braşov 1-0, ACS Poli Timişoara - FC Botoşani 0-1, Corona Braşov - Dinamo 1-1, Pandurii - Astra 1-3, Petrolul - Ceahlăul 1-1, Steaua - CFR Cluj 3-0 şi Viitorul Constanţa - Gaz Metan Mediaş 0-0. Pe podiumul clasamentului se află echipele Astra Giurgiu (doar 4 jocuri) – 12 pct, FC Botoşani – 11 pct şi ACS Poli Timişoara – 10 pct.